Lots of county champions from the imperious Darren Deed in the Senior Men to an almost dead heat in the U15 Boys between Alex Alston and Zena Saez, Alex got the nod. Aiden Killeen, Sophia Persusko and Rosie Foster also won. We won with teams in the U13G, U15G, U17/20W, U13B, U15B and senior men.

U13 girls 3k - Team 1st 1 FOSTER, Rosie 11:06, 3 OLIVE, Katie 11:32, 4 DANOBREGA, Lyla 12:20, 8 WOODROFFE-GOMEZ, Gabriella 13:03, 9 LESLIE, Sophie 13:21.

U15 Girls 4k - Team 1st1 PERUSKO, Sofia 15:45, 2 SIMMONS, Natalie 16:20, 4 NICHOLLS, Josie 17:13 

U17/ U20 Women 6k - Team 1st1 22:21 WILSON, Tia F17 22:21, 2 24:30 NICHOLS, Lauren F20 24:30,3 25:06 SHEPHERD, Lucy-Mae F17 25:06, 5 26:53 VINNICOMBE, Anna F20 26:53 

U13 Boys 3k - Team 1st3 SUPPLE, Euan 11:22, 4 COLE, Austin 12:08, 5 HUDSON, Sam 12:30 

U15 Boys 4k - Teams 1st, 2nd & 3rd1 ALSTON, Alex 13:13, 2 SAEZ, Zena 13:13, 3 VINNICOMBE, James 13:50, 4 COOK, Tristan 13:58 6 CAMPION, Noah 14:18, 7 WEST, Harry 14:25, 8 SIAD, Ayman 15:08, 9 DAWES, Sam 15:10,10 DEARDON, Tom 15:35, 11 CAIRNS, Ethan 16:11   

U17 Men 6k 1 KILLEEN, Aiden 19:24, 2 BLYTHMAN, Ed 19:59

Senior Men 9k - Team 1st1 DEED, Darren 39:20, 3 HENDERSON, Richard 41:29, 4 HEADLEY, Andrew 41:34,7 EMMERSON, Craig 42:56, 8 HEADLEY, Stephen 43:07, 24 BLAIR, Andy M50 50:28

U13 Girls: 44 Katie Olive 12:58, 81 Lyla Danobrega 13:23, 111 Daisy Flemons 17:41

U13 Boys: 115 Austin Cole 13:31

U15 Girls 99 Josie Nicholls 18:05, 100 Grace Flemons 18:09, 102 Amelia Baker 18:21

U15 Boys 72 James Vinnicombe 15:03, 87 Noah Campion 15:17, 97 Harry West 15:28

U17 Women 1 Tia Wilson 17:38, 87 Emma Smith 21:50

U17 Men 16 Aiden Killeen 16:04, 31 Ed Blythman 16:29, 71 Jamie Webster 17:20

U20 Women 17 Josie Smith 25:16, 38 Lauren Nichols 27:19

South of England Masters, Oxford

 

4 Steven Herring V50 34:04, 27 Andrew Blair V50 38:04

 

Wins for Matt Bergin & Alice Burgin

1 Matt Bergin 24:28, 4 Josh Lunn 24:56, 14 Michael Channing 26:37, 15 Ollie Saville 26:39, 23 Craig Emmerson 27:26, 40 Alice Burgin 29:05, 102 Paul Wilkerson M60 34:16, 236 David Stubbins M70 53:18

 

Senior Men: 16th    

Josh Lunn MS 28:43, 28 Matt Bray MS 29:25, 45 Andrew Headley MS 30:25, 79 Craig Emmerson MS 32:04, 87 3 Severi Salonen M20 32:21, 90 Mike Channing MS 32:25, 93 6 Cameron Gillies M20 32:35, 97 7 Richard Laursen M20 32:38, 106 Tom Powell MS 32:55, 109 8 Gary Evans M20 33:00, 174 5 Andy Blair M50 34:52, 186 21 Ewan Wilson M40 35:28, 210 10 Peter Deardon M50 35:59, 293 63 Jim Black M40 37:49, 342 28 Martyn Blackwell M50 39:28, 400 10 Paul Wilkerson M60 41:19

Senior Men:

'A' 16th, 1:04:29

Josh Lunn (21) 15:48, Matt Bray (17) 15:57, Jono Janes (14) 16:09, Andrew Headley (16) 16:33

'B' 42nd 1:07:48

Richard Henderson (51) 16:22, Stephen Headley (43) 16:41, Chris Thornley (40) 17:04, Michael Channing (42) 17:40

'C'

Peter Benedickter (153) 20:53, Tom Powell (111) 17:48, James Danobrega (111) 20:57

 

Race 1

2 (1) Rosie Foster F13  7:18, 11 (5) Austin Cole M13 8:07, 13 (6) Jack Hale M11 8:07, 14 (1), Lily Hodgskinson F11 8:07, 36 (5) Marcia Francis F11 10:22,

Race 2

17 (7) James Price M15 17:20 , 18 (3) Holly Hodgskinson F17 17:23, 21 (3) Penelope Francis F15 19:31

Race 3

11 (10) Andy Blair M50 41:41

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.