Team results

  • Overall 2nd on day 3rd after three rounds

  • Overall Male 2nd and 2nd 

  • Overall Female 5th & 6th

  • Overall Seniors 2nd and 2nd

  • Overall Juniors 3rd & 4th

  • Senior Men 2nd and 2nd 
  • U20 Men 1st & 1st 
  • U17 Men 4th & 4th 
  • U15 Boys 1st & 2nd 
  • U13 Boys 10th & 11th
  • Senior Women 6th & 11th 
  • U20/U17 Women 1st & 1st 
  • U15 Girls 5th & 2nd 
  • U13 Girls 2nd and 2nd

Senior Men:

4 Ben Davies M20 31:11, 7 Andrew Headley MS 31:33, 16 Will Mullins M20 32:10, 33 Craig Emmerson MS 33:06, 34 Richard Laursen M20 33:11, 36 Joe Strange MS 33:26, 52 Tom Powell MS 34:09, 108 Peter Deardon M50 36:40, 113 Ewan Wilson M40 37:00, 129 Andy Blair M50 37:24, 197 Jim Black M40 39:44, 262 Paul Wilkerson M60 42:22, 315 Tony Fitzpatrick M50 45:33, 339 Simon Murray M50 48:33

Senior Women: 3 Alice Burgin FS 20:27, 4 Rebecca Murray FS 20:41, 13 Sue Bosher F35 22:03, 117 Ruth Kerr F45 28:20 123 Carla Whitmore FS 28:43, 128 Hayley Vinnicombe F45 28:58, 143 Emma Coombes F35 29:38

U17 Men: 1 Aiden Killeen 18:29, 9 Ed Blythman 19:22, 23 Jamie Webster 20:18, 35 Callum Webb 22:43, 37 Nathan Hyde 23:01

U17/U20 Women: 4 Josie Smith F20 20:30, 7 Lucy-Mae Shepherd F17 20:54, 18 Holly Hodgskinson F17 21:45, 21 Niamh Huxford F17 22:02, 29 Emma Smith F17 22:59, 38 Marisa Mistry F17 23:38, 52 Aoife Gray F17 26:35

U15 Boys: 1 Alex Alston 14:00, 7 Jamie Vinnicombe 14:20, 12 Tristan Cook 14:34, 17 Noah Campion 14:45, 27 Harry West 15:02, 28 Tom Deardon 15:04, 36 Ayman Siad 15:38, 40 Sam Dawes 16:01, 43 Ethan Cairns 16:09, 44 Joe Wilson 16:10, 62 Elisha Gray 18:13

U15 Girls 29 Alicia Athersmith 17:33, 30 Josie Nicholls 17:34, 34 Amelia Baker 17:55, 35 Grace Flemons 17:56, 38 Ruby Abbott 18:05, 54 Emma Abbey 19:46

U13 Boys 41 Euan Supple 11:19, 67 Efraim Gray 12:15, 76 Daniel Smith 12:41

U13 Girls 4 Rosie Foster 10:46, 10 Katie Olive 11:05, 18 Lyla Danobrega 11:28, 23 Maddison Webb 11:45, 46 Sophie Leslie 12:40, 68 Keira Fisher 13:53

U11 Boys 14 Jack Hale 9:30, 16 Oliver Wilson 9:31, 21 Sam Deardon 9:40, 39 Zack Danobrega 10:12, 73 Rocco Jennings 11:14

U11 Girls 8 Lily Hodgskinson 9:50, 69 Ellie Harper 13:42

Our leading runners after 3 races

Senior Men: 4th Andrew Headley 16th Craig Emmerson

U20 Men: 2nd Will Mullins

U17 Men 10 Ed Blythman 

U15 Boys: 1st Alex Alston

Senior Women 4th Alice Burgin 

U20 Women: 1st Josie Smith

U17 Women: 1st Tia Wilson

U15 Girls: 2nd Sofia Perusko 

U13 Girls: 4th Rosie Foster


Archived Articles

Follow us

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok